TEKNOFEST 2022 SAMSUN’da

TEKNOFEST 2022 SAMSUN’da

TEKNOFEST ikinci kez İstanbul dışında…

TEKNOFEST, teknolojiye olan ilgiyi arttırmak ve milli teknolojiye destek olmak için farkındalık oluşturmayı amaçlayan dünya genelinde sayılı festivallerden biri haline geldi. Yurt içi ve yurt dışı bir çok ülkeden katılımcısı ve ziyaretçisi olan TEKNOFEST kapsamında yarışmalar, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen bilimsel etkinlikler ve söyleşiler gibi birçok faaliyetler gerçekleştirilmektedir. 2020 yılında ilk defa İstanbul dışında gerçekleştirilen festival Gaziantep’te yapılmıştı. Bu yıl ise  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapıldı. Festivale de yine farklı şehirlerden ve ülkelerden yüz binlerce kişi katıldı.

2022 yılında ise TEKNOFEST ikinci kez İstanbul dışında ve Samsun’da gerçekleştirilecek. Daha uzun bir süre olmasına rağmen bu haber ilimizde büyük bir heyecan oluşturdu. Kodlabafra olarak vakit kaybetmeden üzerimize yüklediğimiz sorumlulukla birlikte çalışmalarımıza başladık. TEKNOFEST’in Samsun’da olması haberiyle Kodlama Merkezimizdeki yoğunlukla TEKNOFEST ruhunun tüm velilerimizde ve öğrencilerimizde oluştuğunu daha şimdiden hissettik. Bu istek ve arzu ile TEKNOFEST’e en iyi şekilde hazırlanacağız.

Yazar hakkında

Tanju Köse administrator

1983 Rize/Kalkandere doğumluyum. 2006 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünden mezun oldum. Daha önce Rize ve Yozgat illerinde çalıştım. 2010 yılından itibaren Bafra'da Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmeni olarak görevime devam ediyorum. Kodlasam/Kodlabafra projesini yürüten ekip içerisinde görev almaktayım. Bilişim Teknolojileri (Blok Tabanlı Kodlama, 3D Tasarım, Arduino, Mobil Uygulamalar, Tasarım Programları vb.) alanında öğrenci ve öğretmen eğitimi vermekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.