Bilgisayarsız Kodlama Başlıyor

Bilgisayarsız Kodlama Başlıyor

Bilgisayar bağlantısı olmadan Yaratıcı Drama, Çalışma Kağıtları ve Robot ile öğrencilere kodlama eğitimi vermeye başlıyoruz.

Özellikle bilgisayar kullanması sakıncalı olan küçük yaş gruplarında (Okul öncesi, İlkokul ve Özel eğitim) kodlama eğitiminin verilmesinde etkili bir yöntem olarak bilgisayarsız kodlama eğitimini vermekteyiz.

Dünyada özellikle Avrupa da büyük bir öneme sahip olan bilgisayarsız kodlama (cs unplugged) eğitimi ile eğitim vermenin yanı sıra içerik üretiyoruz. Öğretmenlerimiz kendi ürettiğimiz ve yabancı kaynaklardan Türkçeleştirdiğimiz etkinlikleri sitemizden Etkinlik Havuzu kısmından inceleyip kullanabilirler.

Öğretmenlere Bilgisayarsız Kodlama eğitimi ile alakalı etkinliklerin tanıtıldığı, uygulandığı mahalli hizmet içi kurs kapsamında eğitimlerimiz kayıtları devam ediyor. Sitemizden başvurabilirsiniz.

Yazar hakkında

Orhan Gazi DEMİRCİ administrator

1984 Samsun doğumluyum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar öğretmenliği 2007 Mezunuyum. Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Fatih Projesi eğitmenliği görevinde bulunmaktayım. KodlaBafra yürütücülüğü 2017 yılından beri yürütmekteyim. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Bir cevap yazın